OzoBot
robot dla klas 1-3

OzoBot - zabawa, nauka, sterowanie kolorem


OzoBot to połączenie zabawy i nauki. Dzięki programowaniu kolorem stanowi wspaniałą bazę kreatywnej nauki dla dzieci i młodzieży. Robot idealny do szkolnych zadań dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką. Zdobywca głównych nagród w kategorii "Best Robot" na światowych targach w USA: "Consumer Electronics Show" w 2015 r. i "International Toy Fair" w 2014 r.

Korzyści

 • Programowanie kolorem
  to dobra zabawa
 • Komfort
  prostota obsługi
 • Wbdowane czujniki
  światła i koloru
 • Dostępne
  materiały dydaktyczne

Kreatywność z programowaniem i rysowaniem

OzoBot nadaje się dla najmłodszych dzieci.

Nic prostszego.
OzoBot może być zaprogramowany za pomocą środowiska blokowego, jednak największą frajdę stanowi samodzielne rysowanie linii. Dzięki temu dzieci mogą całkowicie puścić wodze swej fantazji. Wystarczą 4 kolorowe flamastry i już możemy programować naszego robota, wytyczać mu ścieżki lub aktywować funkcje (np. obróć się dookoła swojej osi).Dzięki temu robotowi możemy pokazywać dzieciom od najmłodszych lat, że mogą programować roboty nawet bez znajomości komputera.

Krótki film prezentujący robota w akcji

Galeria zdjęć

Programowanie wizualne

Platforma OzoBlockly, czyli wizualny edytor, który wprowadza dziecko w świat programowania. Ruch OzoBota jest urzeczywistnieniem ich działań. W ten sposób uświadamia się dzieci i młodzież, że programowanie służy rozwiązywaniu konkretnych problemów. Programowanie to narzędzie, które realizuje ludzkie potrzeby. To podstawa edukacji STEM.

Platforma OzoBlockly
przeglądarka HTML5

GRY OzoBlockly
proste ćwiczenia

Rozpoznawanie kolorów

OzoBot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą kredek lub flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program. Te same komendy można również zaprogramować używając platformy OzoBlockly: po stworzeniu kodu wystarczy przyłożyć OzoBota do monitora, aby przesłać mu kod.

Specyfikacja robota

* Niewielki – zaledwie 2,5 cm wysokości
* Kompatybilny z iOS, Android, Windows, Linux, HTML5
* Czujniki światła – odczyt koloru linii, jasności i dekodowania rozkazów
* Napęd różnicowy o zmiennej prędkości (1.5 – 7.5 cm/sec)
* 5 czujników optycznych w kształcie V śledzące linie
* Posiada niezależny moduł podejmowania decyzji bazujący na losowym wyborze trasy
* Wielokolorowa dioda LED informująca o stanie robota
* Bateria zapewniająca 40 minut ciągłej pracy

Niniejszy materiał nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 K.c., a jest wyłącznie zaproszeniem do zawarcia umowy, o jakim mowa w art. 71 K.c.

Sklep internetowy | Kup teraz