Minecraft EDU
python programowanie
nauka i zabawa

Raspberry Pi - mikrokomputer o wielu twarzach


Przedstawiamy mikrokomputer wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, gotowy do wykorzystania w każdej szkole, wraz z pakietem szkoleń dla nauczycieli matematyki/informatyki. Raspberry Pi to mały (mieszczący się na dłoni) komputer zaprojektowany tak, aby dawać jak najwięcej możliwości przy bardzo dostępnej cenie. Wymyślony przez Fundację Raspberry Pi – brytyjską organizację charytatywną – służy uczniom do nauki programowania m.in. w Python i w Scratch.

Korzyści

 • Nauka
  poprzez zabawę
 • Bez konieczności
  posiadania Internetu
 • Całość działań
  pod kontrolą
 • nowoczesny
  język programowania

Co to jest?

Minecraft Pi Edition - wersja dla edukacji

Minecraft: Pi Edition jest wersją Minecrafta opracowaną na platformę Raspberry Pi. Jest ona bazowana na aktualnie istniejącej wersji Pocket Edition, zawierająca ulepszone opcje ustawień i wsparcie dla wielu języków programowania. Pi Edition jest narzędziem edukacyjnym dla początkujących programistów. Jest ono dostępne do pobrania za darmo, z oficjalnej strony. Użytkownicy są zachęcani do otwarcia i zmieniania kodu gry za pomocą API. Jego układy wejściowe/wyjściowe mogą sterować urządzeniami zewnętrznymi. Dodatkowo, niski pobór mocy otwiera możliwości zastosowania Pi w robotyce. Raspberry Pi stanowi doskonałą platformę edukacyjną – urządzenie i oprogramowanie pozwalające na naukę programowania. Do oficjalnej dystrybucji systemu operacyjnego dołączono kompilator i środowisko wytwórcze języka Python.Oferujemy zestawy RaspberryPi z preferencyjną stawką
0% VAT dla edukacji.

Różne możliwości wykorzystania

RaspberryPI - niewielki sprzęt, wielkie możliwości

Trochę większy niż karta kredytowa (85 x 56 x 17 mm). Wystarczy włożyć kartę microSD z zainstalowanym systemem operacyjnym, podłączyć monitor, myszkę i klawiaturę by był gotowy do pracy.


Specyfikacja techniczna:
* Procesor: Broadcom BCM2837, 4-rdzenie 1,2GHz, 64bit, ARM Cortex-A53
* Pamięć operacyjna: 1GB LPDDR2
* Chipset: Broadcom BCM43143 obsługujący WiFi (802.11 b/g/n) i Bluetooth 4.1 (Classic & Low Energy).
* Procesor graficzny: 2-rdzeniowy Videocore IV® 300Mhz

Kompletny system operacyjny

Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia z programowaniem, Raspberry będzie świetnym poligonem doświadczalnym, a jednocześnie motywacją by odkrywając jego możliwości, uczyć się programowania.
Aktualnie można na nim uruchomić:
Większość aktualnie wydawanych dystrybucje GNU/Linux dla architektury ARM
Windows 10 IoT


System Linux to niezliczona ilość darmowego oprogramowania, dostępna praktycznie od ręki.

Python - język programowania przyszłości

Python jest interpretowanym, interaktywnym językiem programowania stworzonym przez Guido van Rossuma w 1990 roku. Posiada w pełni dynamiczny system typów i automatyczne zarządzanie pamięcią, jest zatem podobny do takich języków, jak Tcl, Perl, Scheme czy Ruby. Python rozwijany jest jako projekt Open Source, zarządzany przez niedochodową Python Software Fundation.
Polecamy materiały do nauki Pythona:
=> Zanurkuj w Pythonie
=> Materiały Koduj z Klasą

Jeśli jesteście zainteresowani
prosimy o kontakt, przygotujemy specjalną ofertęJeśli chcecie poznać standardowe ceny - oto Cennik Bazowy

Niniejszy materiał nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 K.c., a jest wyłącznie zaproszeniem do zawarcia umowy, o jakim mowa w art. 71 K.c.
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij